Kongre Teması


Prof. Dr. İrfan ARIKAN anısına


I. Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi (International Congress on Tourism, Economic and Business Sciences- ICTEBS) ilk kez 2017 yılında Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi, Kocaeli Üniversitesi, Tetova Üniversitesi ve FH Krems University işbirliğinde 01-05 Kasım 2017 tarihlerinde Üsküp/Makedonya’da sayın hocamız Prof. Dr. İrfan ARIKAN başkanlığında gerçekleştirilmiştir.

II. ICTEBS 04-07 Ekim 2018 tarihlerinde Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi, Kocaeli Üniversitesi, Avusturya Krems Üniversitesi ve Kartepe Belediyesi işbirliğinde sayın hocamız Prof. Dr. İrfan ARIKAN başkanlığında Kocaeli Kartepe’de yapılmıştır.  

III. ICTEBS Anatolia Sciences Akademi, Kocaeli Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Kartepe Belediyesi’nin katkılarıyla 20-22 Haziran 2019 tarihlerinde sayın hocamız Prof. Dr. Suavi AHİPAŞAOĞLU başkanlığında Sivas’ta gerçekleştirilmiştir.

IV. ICTEBS Anatolia Science Akademi, Beykoz Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde çevrimiçi olarak Beykoz Üniversitesi yönetiminde sayın hocamız Prof. Dr. Baki AKSU başkanlığında gerçekleşmiştir.  

V. ICTEBS 20-22 Ekim 2022 tarihlerinde, Anatolia Sciences Akademi, Beykoz Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi işbirliğinde hibrit olarak, Kocaeli Üniversitesi yönetiminde Kocaeli’nde sayın hocamız Prof. Dr. Suavi AHİPAŞAOĞLU başkanlığında yapılacaktır.

ICTEBS 2022 kongresi kurucu başkanımız, kıymetli bilim insanı duayen hocamız sayın Prof. Dr. İrfan ARIKAN anısına yapılacaktır.

Kongrede sunulan sözlü bildiri ve poster özetleri, Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi (www.ictebs.org) özet/tam metin kitapçığında basılacak olup, yazarlar tarafından talep edilmesi durumunda, dergi hakem heyetlerinin kör hakem yöntemi ile yapacakları bilimsel değerlendirmelerden sonra, muhatap yazarın arzusuna göre Beykoz Akademi Dergisi veya IJTEBS dergilerine yayınlanmak üzere yönlendirilecektir.

ICTEBS’in amacı; turizm, işletme ve ekonomi ile ilgili konularda çalışan akademisyenleri ve araştırmacıları bir araya getirerek, bilimsel paylaşım ve tartışmalara ortam oluşturmak, akademik çevre ile tanışma ve etkileşimde bulunma olanağı sunmaktır. ICTEBS, Turizm, İşletme, Ekonomi ve ilgili alanlarda araştırma yapan araştırmacı ve öğrencilere açıktır.

Sizleri 20-22 Ekim 2022 tarihlerinde Kartepe/Kocaeli’nde görmekten onur duyacağız.

 

Prof. Dr. Suavi AHİPAŞAOĞLU

KONGRE ONURSAL BAŞKANI

 

Doç. Dr. Bilsen BİLGİLİ

KONGRE 2022 BAŞKANI4.National Congress on Tourism, Economic and Business Sciences

Kayıt